Haberler

Bugünlerde Facebook kullanıcıları antivirus alarmından dolayı dertli. Popüler sosyal ağda güvenlik açığı mı var? Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook'un başı, son günlerde sahte antivirus yazılımlarıyla dertte.

PandaLabs tarafından açıklanan rapora göre, sosyal ağa giren kullanıcılar bilgisayarlarının güvenlik riski taşıdığıyla ilgili mesaj alıyor.

 

Bahsi geçen metnin üzerinde bulunan link ise, kullanıcıyı sahte bir antivirus yazılımına yönlendiriyor. Facebook'un mesaj servisi üzerinden gelen bu uyarılara kanıldığı takdirde, makineniz bu kez gerçekten güvenlik riskiyle karşı karşıya kalıyor... PandaLabs, bu tür mesajlara kullanıcıların kanmayıp, direkt silmesi gerektiğini belirtiyor.

Shiftdelete.net

Yorumlar   

+2 #1 burajan 02-02-2010 02:04
Böyle haberlerin çıkma olasılığı çok yüksek. Çünkü gelişmiş bir internet dünyasında yaşıyoruz ve bunlardan çeşitli yönde rant elde etmek isteyenler olacaktır. Bunların ortaya çıkmasındaki neden bence bilinçli kullanıcı sayısının az olmasıdır. Mesela; e-mail adresinize gelen bir bağlantıyı bilmeden tıklamanız çok büyük bir hatadır. Bilinçli kullanıcıların bu tür oyunlara gelmesi zaten düşük bir ihtimaldir. Bence bazı şeylerin araştırılması gerekmektedir. Kendimize "bu nedir, ne değildir" gibi sorular sormamız gerekmektedir. Zaten bu internet dünyasında bunun bilgisini araştırdığınızd a bulabileceksini z.
Alıntı