Samsung Gear VR Tanıtıldı

 

 

Samsung Gear VR Tanıtıldı!

Samsung'un düzenlediği Unpacked 2014 etkinliğinde sadece yeni nesil akıllı telefonlarını ve akıllı saatlerini tanıtmadı. Günün bombalarından biri ise Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü oldu.

Oculus ortaklığında geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü sunduğu 20ms'nin altında tepkime süresiyle maksimum keyifli sanal gerçeklik deneyimini hedefliyor. 

:: Samsung Gear VR Ön İnceleme Videosu

175 inç Büyüklüğünde Televizyon Keyfi

Arkasına Galaxy Note 4'u takarak kullanabileceğiniz Gear VR, tasarımıyla dikkat çekiyor. Gear VR ve Galaxy Note 4 ikilisinin kullanıcıya sunacağı ekran boyutu ise 96 derece açılı 175 inç ile eşdeğer olacak.

Galaxy Note 4 ile entegre çalışacak olan Gear VR, akıllı telefonda bulunanakselerometre ve jirometre segmentleri ile sizin kafa hareketlerinizi algılayabilecek. 

14-09/03/gear-vr-gorsel-2.jpg

Kablosuz Kullanım İmkanı

Ayrıca Gear VR'ın en güzel tarafı ise çalıştırabilmek için Oculus Rift veya Sony’nin Project Morpheus’unun aksine herhangi bir kablo bağlantısı kurmaya gerek olmaması. Ve ayrıca Galaxy Note 4'ü Gear VR'a taktığınızda, akıllı telefonun ekranı gözlüğe yansıyacak ve işlerinizi, Gear VR'ın ekranı ile halledebileceksiniz.

14-09/03/gear-vr-gorsel-6.jpg 

198 x 116 x 90mm boyutlarında ki Gear VR, sahip olduğu özel yazılım sayesinde eşsiz bir deneyim yaşatacak. Cihazın içerisinde sanal gerçekliğe uyumlu çeşitli filmler ve oyunlar yer alacak. 

Şu an için sadece Kuzey Amerika kullanıcıları için duyurulan Gear VR, ülkemize ne zaman gelir bilinmiyor.

Shiftdelete.net

Yorum ekle