LG G Watch R Tanıtıldı!Samsung'un Gear S adını verdiği 3G destekli yeni akıllı saatini tanıtmasından çok kısa bir süre içerisinde de LG yeni akıllı saati LG G Watch R'ı tanıttı. Bu sabah LG, G Watch R ile ilgili ipucu da vermişti. O habere buradan ulaşabilirsiniz.

IFA'da görücüye çıkacak olan saatler, giyilebilir cihazların her geçen gün çıtayı daha da yükselttiğini gösteriyor.

LG’nin kavisli ekranlı akıllı telefonu LG G Flex’te yer alan plastik OLED ekranın kullanıldığı ilk giyilebilir cihaz olduğu belirtilen cihaz, 1.3 inç büyüklüğünde 320 x 320 piksel ekrana sahip. Daire formunda olan ekran, Android Wear işletim sistemini kullanıyor.

Snapdragon 400 saatlere girdi

Qualcomm'un Snapdragon 400 çözümünün 1.2 GHz hızında çalıştırıldığı LG G Watch R, 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolamaya sahip. Cihazda oldukça az gibi gözüken 410 mAh'lik de bir batarya kullanılıyor.

IP67 standardına sahip olan ürün, 1 metre derinlikteki suya yarım saat dayanabiliyor. Suya ve toza karşı dayanıklı ürün, hazır saat temalarıyla şık bir saat gibi görünebilmesiyle dikkat çekiyor.

4. çeyrek gibi satışa sunulması beklenen ürün, bakalım giyilebilir teknoloji dünyasına neler katacak merakla bekliyoruz.

Yorum ekle