Canon EOS 70D Duyuruldu
Orta seviye dijital SLR modeli olan 60D'yi güncelleyen Canon, ailenin yeni üyesi 70D'yi itanıttı. 19 noktalı netlik sistemi bulunan fotoğraf makinesinde Dual pixel CMOS AF özelliği bulunuyor. Bu sayede özellikle video ve Liveview modunda netlik konusunda iddialı olan fotoğraf makinesinde maksimum ISO değeri 25600 olarak belirlenmiş.Döndürülebilir 1 milyon piksel çözünürlüklü 7.7 cm (3 inç) dokunmatik bir ekranı bulunan 70D, Full HD video kayıt özelliğine de sahip. APS-C boyutunda sensörü bulunan fotoğraf makinesinin fokal çarpan değeri ise 1.6.

Bütünleşik Wi-Fi özelliği bulunan fotoğraf makinesinin CIPA standartlarına göre pil ömrü 920 kare. Sadece gövde ağırlığı pil ile beraber 755 gram olan 70D, bütünleşik Wi-Fi özelliği sayesinde akıllı teelfonlardan da kontrol edilebiliyor.

HDR özelliği

Fotoğraf makinesinde HDR özelliği bulunuyor. Ayrıca çoklu çekim, filtreler, harici flaşları kontrol edebilme gibi fonksiyonlar da 70D'nin diğer özellikleri arasında yer alıyor.

ABD fiyatı sadece gövde seçeneği ile 1199 Dolar olan Canon EOS 70D Ağustos ayından itibaren satışa sunulacak. Fotoğraf makinesinin EF-S 18-55 mm STM objektifle birlikte fiyatı ise 1349 Dolar olacak.

Fotoğraf makinesinin yeni Dual Pixel CMOS AF özelliğinin nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

--

Shiftdelete.net

Yorum ekle