WhatsApp Rekor Kırdı!

Teknoloji sektörünün en önemli kollarından mobil pazarı, son olarak akıllı telefonların yaygınlaşması ile önemli bir dönemeci aldı. Donanım ve altyapı özellikleri bakımından üst seviye kullanıcı deneyimi sunan cihazların şu sıralar birçok üreticisi bulunuyor.

Özellikle Apple ve Samsung arasında yaşanan kızgın rekabetlerle dikkat çeken akıllı telefon piyasasının en önemli özelliklerinden birisi de yazılım desteği. Çeşitli kategorilerde hizmet veren binlerce uygulama ile hem birçok soruna çözüm bulunuyor hem de adeta cihazların yetenekleri arttırılıyor.

Bazı uygulamalar ise sahip olduğu fonksiyonlar ile bir adım öne çıkmayı başarıyor. Bunlardan birisi de WhatsApp.Ücretsiz mesajlaşma yazılımı olarak bilinen uygulamayı kullanan kişiler ile yazılı iletişim kurmanız mümkün. İnternet bağlantısı ile çalışan WhatsApp, her ne kadar firma tarafından kabul edilmese de "SMS katili" olarak anılıyor.

Akıllı telefon kullanıcıları -cihazların özellik ve kabiliyetleri yüzünden- halihazırda çeşitli internet paketlerine abone oldukları için ek olarak mesaj ücreti ödemek istemiyorlar. Bu noktada ise devreye WhatsApp giriyor.

iPhone, Android, BlackBerry, Windows Phone ve Nokia S40-S60'ı destekleyen servis bugün yaptığı açıklama ile iletişim anlamında yeni bir rekorun kırıldığının müjdesini verdi.

Resmi Twitter hesabı @WhatsApp üzerinden yayınlanan tweet'e göre günde 4 milyar mesaj gönderilirken toplamda 6 milyar (toplamda 10 milyar) mesajın ise alındığı bildirildi. Devasal bir kullanıcı ağına sahip olan uygulama böylelikle adeta akıllı telefonlar arası iletişimi ele geçirmiş durumda.

Kategorisinin lider ismi olan hizmet böylelikle önemli bir dönemeci geride bırakmanın yanında kendisini geliştirdiğini kanıtladı. 

Shiftdelete.net

Yorum ekle