Haberler

Daha önce Android 4.1 Jelly Bean ile beraber Android ve mobil platformlara Flash desteğini çekeceği konuşulan Adobe, ciddi ciddi Flash desteğini kesme kararı aldı.Android işletim sistemi, iOS ve diğer rakipleri karşısında Flash desteği ile ilk başta sempati toplamıştı. Chrome tabanlı başarı tarayıcısı, Flash desteği ile birleştiğinde, internet deneyimine önem veren kullanıcıların tercihi Android oluyordu.

İşte Flash içerikleri görmek isteyen, hala Flash ölmedi diyenler için kötü haber Android için de geldi.

Android 4.1 Jelly Bean'in çıkmasından sonra, Adobe'un mobil platformlara Flash Player artık geliştirmeyeceği konuşuluyordu. Artık bu konuşmalar resmiyete dökülmüş oldu. Adobe artık mobil platformlar için Flash Player çıkarmayacak. Mevcut Flash Player hala Android'te çalışacak fakat Ice Cream Sandwich üzeri sürümlerde desteklenmeyecek.Adobe, mobil pazarda HTML5 ile devam edecek. Ayrıca Adobe AIR ile Flash içerikler hazırlanıp, görüntülenebilir olacak. Fakat bu da Flash Player desteğindeki lezzeti vermeyecek.

Kısaca artık Adobe, Flash uygulamasını güncellemeyecek. Jelly Bean başta olmak üzere yeni çıkan modeller ve Android sürümleri artık Flash desteklemeyecek. Yarından itibaren Adobe, mobil alanlarda Flash Player ile ilgili herhangi bir güncelleme çıkarmayacak.

Artık Android'te de, iOS'taki gibi Flash desteği olan üçüncü parti tarayıcılarla Flash içeriği görüntülenebilecek.

Shiftdelete.net

Yorumlar   

0 #1 bayramkalin 17-08-2012 11:29
paylaşımlarınız için teşekkürler.
Alıntı