Haberler

Twitter’da fotoğraf paylaşmayı sağlayan TwitPic, uzun zamandır beklenen adımı atarak sonunda ilk mobil uygulamasını yayınladı. Yazılımdan kareler ve indirme adresi haberimizde.Sosyal ağların sıradışı ismi Twitter uzun süredir en çok kullanılan platformların başında geliyor. 140 karakterle kişilerin duygu ve düşüncelerini aktarmasını sağlayan site için birtakım ek servisler mevcut. Bunların en bilinenlerinin başında 2008'den beri hizmet veren TwitPic geliyor.

Mikro blog'a fotoğraf yüklenmesini sağlayan TwitPic, uzun süre sosyal ağın görsel içeriğini bünyesine çekti. Kullanıcı verilerinde iyi bir ivme yakalayan şirketin bu gidişatı Twitter'ın kendi fotoğraf yükleme özelliğini duyurmasıyla son buldu.Photobucket desteği ile entegre hale getirilen Twitter böylelikle TwitPic'in sonunu getirdi. Başarılı gidişatını çok hızlı kaybeden platform eski günlerini adeta mumla arıyor. Uzun zamandır adını duyamadığımız servis şimdilerde sürpriz bir yenilikle karşımıza çıktı.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan TwitPic ilk mobil uygulamasını yayınladı. iPhone için geliştirilen yazılımda fotoğrafları düzenleyebilir ya da onlara çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. Ayrıca en popüler paylaşımları liste halinde görebilmeniz de mümkün.

TwitPic Twitter'ın Gözüne Girmeye mi Çalışıyor?

TwitPic egemenliğine son verilmesinin ardından mikro blog'un klonunu açan yetkililer acaba bu hamleyle Twitter'ın dikkatini çekmeye mi çalışıyor? Zira Instagram'ın Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmasının ardından gözler benzeri diğer uygulamalara çevrildi.


TwitPic de uğruna çalıştığı Twitter'ın bünyesine katılmak istiyor olabilir. Fakat kuruculardan Noah Everett'in açıklamasına göre ortada böyle bir gaye yok. Amaçlarının kullanıcıya en iyi hizmeti vermek olduğunu söyleyen Everett, Twitter ya da başka bir ismin dikkatini çekmek gibi bir hedeflerinin olmadığını söyledi.
Yaklaşık 1 ay sonra Android sürümü de yayınlanacak olan ilgili uygulama için buraya tıklamanız yeterli.

Shiftdelete.net