Haberler

Mozilla'nın başarılı internet tarayıcısı Firefox'un yeni sürümü olan Firefox 12'nin indirme linkleri ortaya çıktı. Türkçe Firefox'u hemen indirip deneyebilirsiniz.
Tarayıcı savaşları son hızıyla devam ediyor. Eskiden uzun süre aynı versiyonu kullandığımız tarayıcılar artık neredeyse her ay yeni bir sürüme güncelleniyor. Gerçi bu konuda Chrome ve Firefox'un öncü olduğunu söyleyebilirim. Safari ve Internet Explorer bu konuda biraz daha yavaş ilerliyor.


Mozilla, bir dönemin birincisi olan ancak şimdilerde birincilik tahtını Chrome'a kaptıran tarayıcısı Firefox'un yeni sürümünü yayımladı. Yeni sürümüyle Firefox 12, CSS tabanlı birçok yenilik içeriyor. Ayrıca kullanıcı geri dönüşlerinden yola çıkılarak birçok hata giderilmiş ve bazı özellikleri kullanmak daha kolay hale gelmiş.

Mozilla, Firefox 12'yi resmi olarak 24 Nisan tarihinde yayımlayacak. Ancak indirme linkleri şimdiden Mozilla'nın FTP'sinde bulunuyor. Firefox 12'nin eski Windows sürümlerini desteklediğini de belirtelim. Bir sonraki sürümden itibaren en az Windows XP işletim sistemi kullanıyor olmanız gerekecek.

Firefox 12 Windows Türkçe indir

Firefox 12 Mac OS X Türkçe indir

 

Shiftdelete.net