Haberler

Mobil dünyanın önemli işletim sistemlerinden olan Android'in uygulama mağazası Android Market ismini değiştiriyor.
Google Play ismini alan online mağaza içeriğini de zenginleştiriyor.Cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi mobil cihazlarda kullanılan işletim sistemlerinden biri olan ve Google tarafından geliştirilen Android, yeniden yapılanmaya gidiyor.

 Bu yeniden yapılanma kapsamında işletim sisteminin önemli özelliklerinden biri olan online yazılım mağazası Android Market de ismini değiştiriyor. İçeriğine uygulamaların yanısıra video, müzik ve e-kitap gibi seçenekleri ekleyen mağazanın ismi Google Play olarak değişiyor.

Bundan sonra 'Play' kelimesini sıkça kullanmaya başlayacak olan Google'ın bu hamle ile en önemli rakibi Apple ile daha iyi rekabet edebilmeyi planlıyor. Firmanın bir diğer rakibi ise Amazon.com.

Öte yandan bu açıklamanın Apple'ın muhtemelen üçüncü nesil iPad'i duyuracağı etkinliğe saatler kala yapılması da ayrı bir anlam taşıyor. Sektör uzmanlarına göre Google kendi markasını taşıyan yeni bir tablet üzerinde çalışıyor.

Play.google.com adresinden ulaşılabilen yeni mağaza tasarım olarak öncekine çok benziyor. Google, yeni yazılım mağazasını anlatan bir video da yayımladı:

 

Shiftdelete.net