Haberler

Amazon Kindle Fire ile tablet pazarındaki yerini de sağlamlaştırmaya başlayan Google'ın kendi tabletinin üzerinde çalışmalara başladığı açıklandı.

Amazon Kindle Fire'ın piyasaya çıkmasıyla iPad'in tahtını sallamayı başaran Android'li tabletler, geçtiğimiz çeyrekte büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Gelen duyumlara göre bu yükselişi farkeden Google da kendi markasını taşıyan bir tableti çok yakında tablet pazarına sokmaya hazırlanıyor.

Displaysearch'ün analistlerinden Richard Shim'den gelen bilgilere göre Google'da Amazon gibi 7 inçlik bir ekran tercih etti. Ancak çözünürlüğü Kindle Fire'ın aksine 1024x600 değil 1280x800 olacak.Google'ın henüz ismi ya da kod adı belli olmayan tabletinden 1.5 milyon ila 2 milyon adet arasında üretmesi bekleniyor. Piyasadaki en son Android sürümü olan Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle piyasaya sürülecek olan tabletin donanımıyla ilgili henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Nisan ayında Google'ın satışa sunması beklenen tabletin de Kindle Fire gibi 200 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı konuşuluyor. Kindle Fire'ın fiyat kırma stratejisiyle piyasayı alt üst ettiği göz önüne alınırsa Google'ın bu fiyat tercihi de son derece mantıklı görünüyor.

Shiftdelete.net