Haberler

Sanal dünyanın bilgi hazinesi Wikipedia'nın cep telefonu uygulaması, şimdi Android versiyonuyla karşımızda. İndirme adresi ve detaylar haberimizde.
İnternet kullanıcıları arasında günümüzün ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia, mobil platformlardaki etkinliğini arttırmak için çalışmalarına hız verdi. Özellikle ücretsiz ve reklamsız olmasıyla kullanıcıların gönlünde taht kuran site, yaptığı son açıklamayla Android yazılımını çıkardığını duyurdu.

280 farklı dilde 20 milyonu aşkın makale bulunduran servis internetin en bilinen isimlerinin başında geliyor. Bu denli yoğun trafiğe sahip platformun yetkilileri de, "her yerden bilgiye erişim" düşüncesi kapsamında cep telefonları üzerinde yoğunlaşmaya başladı.

1.0.1 sürümüyle karşımıza çıkan Wikipedia Android'in makaleyi kaydederek çevrimdışı okuma, benzeri yazıları arama, tam ekran kullanım ve paylaşma gibi özellikleri bulunuyor.

Buna ek olarak sade ve dinamik yapısıyla kullanıcı dostu bir görünüme sahip yazılım şimdiden 4,5 puan topladı bile. Ancak kısa süredeki bu başarıya rağmen birçok kullanıcı sitenin Android hamlesinde oldukça geç kaldığını düşünüyor.
Wikipedia Mobil'i (Android) indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Shiftdelete.net