Haberler

Joomla geliştirici takımı Joomla 1.5.25 [senu takaa ama mamni] sürümünüve 1.7.3 sürümünü yayınlamış bulunuyor. Bu sürümler bir güvenlik güncellemesidir. Bu nedenle Joomla 1.5.24 ve daha eski Joomla 1.5.x sürümlerine sahip kullanıcıların, bu son sürüme en kısa sürede güncelleme yapmaları güvenlikleri açısından şiddetle tavsiye edilmektedir. Joomla geliştirici takımı, bundan sonra da düzenli ve periyodik olarak güvenlik güncellemeleri yayınlamak üzere çalışmalarına devam etmektedir. Joomla 1.5.25 sürümünde bir adet yüksek önceliğe sahip seviyede güvenlik açığı giderilmiştir (çekirdek sistemde şifre değiştirme açığı).

Bu bir güvenlik sürümüdür, bu nedenle Joomla 1.7.2 ve Joomla 1.7.x sürümelerine sahip kullanıcıların, bu son güvenlik sürümüne güncelleme yapmaları güvenlikleri açısından şiddetle tavsiye edilmektedir. Joomla geliştirici takımı bundan sonra da, periyodik ve düzenli olarak yeni sürümleri yayınlamaya devam edeceklerdir. 

Joomla 1.7.3 sürümünde bir adet yüksek seviyeli sorun giderilmiştir: Çekirdek sistem, şifre değiştirme açığı (geniş bilgi: İng.)
Ayrıca bir adet de orta seviyeli sorun giderilmiştir: Çekirdek sistem, XSS açığı.

Joomla 1.5.24 ve daha eski sürümlerden, Joomla 1.5.25 sürümüne direkt güncelleme paketleri için tıklayınız!

Joomla 1.7 kullanıcıları, Joomla 1.7.3 sürümüne güncelleme işlemini direkt olarak Admin Panel > Eklentiler > Eklenti Yöneticisi > Güncelle sekmesi sayfasına giderek, ilk önce sağ üst köşedeki Önbelleği Boşalt ve ardından Güncellemeleri Bul butonuna basarak, listeden çıkan güncellemeyi uygulayarak kolayca yapabilirler.

Eski sürümlerden Joomla 1.7.3 sürümüne direkt güncelleme paketleri için tıklayınız!

Joomlabilgi.org