Haberler

Uzun zamandır dedikoduları yapılan Facebook ve Spotify iş birliği, f8 konferansında tüm dünyaya duyuruldu.Mark Zuckberger’in “yaptığımız en heyecan verici şeylerden biri” diye nitelendirdiği Spotify iş birliği sayesinde kullanıcılar Facebook hesapları üzerinden müzik dinleyip, diğer arkadaşlarıyla paylaşabilecek.

Spotify hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle gerekli uygulamayı eklemeniz gerekiyor. Sanıldığı gibi bu uygulama spesifik bir Spotify uygulaması değil. Music app olarak bilenen, Spotify’ın ise Music Dashboard olarak adlandırdığı ön tanımlı uygulama sayesinde Spotify hizmetinden faydalanmak mümkün.

Music, Facebook’un “open” app olarak adlandırdığı ilk uygulama. Bu sistem sayesinde isteyen her firma Facebook üzerinden kendi hizmetlerini sosyal bir etkileşim içine sokabiliyor. Örneğin Spotify dışında Deezer ve SoundCloud gibi diğer müzik hizmetleri veren firmalar da Facebook ile anlaşmış durumda.

Bundan sonra müzik dinlemek için dakikalarca internette gezinmenize ya da MP3 dosyalarınızın arasında kaybolmanıza gerek yok. Facebook haber kaynağı ya da Music Dashboard’daki “oynat” butonuna basarak şarkıları çalabiliyorsunuz.

Ancak tüm bu hizmetten faydalanabilmek için Spotify eklentisini açmanız gerekiyor. Eğer eklenti açık değilse aşağıdaki gibi bir hata mesajıyla karşılaşıyorsunuz:


Spotify’ın Facebook ile kullanılmasındaki en büyük amaç aslında yeni şarkılar keşfetmekten ya da sevdiğiniz şarkıları bulmaktan ziyade, arkadaşlarınızın ne dinlediğini öğrenmek ve dinlemekte olduğunuz şarkıları sevdiklerinizle paylaşmak.

Aşağıdaki resimde Spotify uygulamasının izniyle ilgili ekran görüntüsünü görebilirsiniz:

Shiftdelete.net