Haberler

Apple’ın ikinci nesil tablet bilgisayarı iPad 2’nin şık tasarımının altında yatan teknolojiyi merak ediyor musunuz? iPad 2’nin en ince detaylarına kadar incelendiği bu galeriyi kaçırmayın!


Ne gibi yenilikleri beraberinde getireceği merakla beklenen iPad 2, şaşırtıcı bir hareket ile Steve Jobs tarafından duyuruldu. Sizlere burada yer alan yazımızda detaylarını aktardığımız ikinci nesil iPad'in en önemli ayrıntısı yine sahip olduğu Apple markalı işlemci.

Apple A5 kod adlı bu işlemci çift çekirdekli. Çeşitli söylentiler bulunan ancak son olarak 1GHz hızında çalışacağı belirtilen bu işlemci 512MB'lık DDR2 RAM ile desteklenmiş. Tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi 16, 32 ve 64GB kapasiteli bellek seçenekleri, cihazın fiyat belirleyen kriterleri arasında yer alıyor.

İlk iPad'den çok daha ince bir yapıda tasarlanan iPad 2'nin şık tasarımının altında yatan teknolojiye gelin birlikte göz atalım. iFixit ekibinin masasına yatırılan iPad 2'nin en özel ayrıntıları bu galeride:

iPad 2, iPad 1'e göre daha ince ve zarif bir tasarıma sahip. Bu incelik, ekranın ve ön camın incelmesi sayesinde elde edilmiş.

Mono Hoparlör.

iPad 2'nin hoparlörü maalesef mono. Stereo için iPad 3'ü bekleyeceğiz.

Haberin devamı için tıklayın >>