Haberler

Microsoft, Vista ile birlikte tek disk üzerinden tüm versiyonları kullanabilme özelliğini bizlerle tanıştırmıştı. Bu özellik, kağıt üzerinde Windows 7'de olmasa da, bakalım hangi yöntemlerle elde edilebilir...


Microsoft, 2009'un son çeyreğinde Windows 7'yi yayınladığı dönemde, oldukça olumlu eleştiriler almıştı. Windows 7, işletim sistemleri dünyasında kısa sürede başarılı bir noktaya erişmiş, kullanıcıların da büyük beğenisini kazanmıştı. Vista deneyiminden sonra Windows 7, Microsoft'a da derin bir nefes aldırmıştı.

Windows 7 birçok açıdan Vista'dan daha iyi bir işletim sistemi olarak biliniyor. Gerek kağıt üzerinde gerekse de kullanıcı deneyimlerine dayanarak Windows 7'nin daha üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ne var ki bir noktada Windows 7, Vista'da var olan bir özelliği bünyesinde barındırmamasıyla büyük eleştiri topluyor.

Mevzubahis özelliğin adı Universal Disc. Türkçe adıyla evrensel disk. Bu evrensel disk, kullanıcılara tek bir Windows Vista disk'i üzerinden tüm Vista sürümlerini kullanabilme özelliğini sağlıyor. 

Haberin devamı için tıklayın >>