Joomla Bileşenleri

HD Webplayer, Joomla sitenizde HD videoları ve normal videoları yayınlamanızı sağlayan bileşendir. Eklenti popüler video formatlarının (flv, mp4, 3g2, 3gp, aac, f4b, f4p, f4v, m4a, m4v, mov(h.264), sdp, vp6, smil gibi...) çoğunu desteklemektedir. En büyük özelliklerinden birisi ise, videolarınız için gömme (embed) kodu yayınlayabilirsiniz. Geliştiricilerinin özel çabası ile eklenti sunucunuzun CPU kapasitesini oldukça minimum seviyede işgal etmektedir. Videolarınız için kategoriler oluşturabilir ve çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Kaliteli ve şık arayüzü ile video oynatımı konusunda, diğer Joomla eklentilerinden öne çıkmaktadır.Videolarınızı direkt olarak Joomla admin panelinizden yükleyebilirsiniz.

Video oynatma alanının kenarında yer alan açılır - kapanır video listesi aracılığı ile diğer videolara rahatlıkla geçiş yapılabilmektedir. Otomatik oynatma, kuyruğa video ekleme ve çalma listesini otomatik oynatma gibi gelişmiş özellikler de bulunmaktadır.

Video sırasında Google Adsense reklamlarınızı da yayınlayabilirsiniz. Ayrıca günümüzün en popüler siteleri olan Twitter, Facebook ve Google Buzz gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım için de, paylaş butonları bulunmaktadır.

İndirdiğiniz kurulum paketini Joomla sitenize kurduğunuz zaman; hem bileşen, hem modül, hem de plugin'ler otomatik olarak kurulmaktadır.

Yorumlar   

-1 #1 tuncay 27-05-2012 22:11
google adsense reklamlarını eklemek tamamda reklamı kapatıp video izlemeyi nasıl yapacağız bilginiz varmı.
iyi çalışmalar...
Alıntı