Joomla Bileşenleri

AcePolls, Joomla anket bileşenini çok daha gelişmiş ve farklı özelliklerle size sunan bir bileşendir. Oldukça geniş ve esnek özellikleri ve ayarları bulunmaktadır. Anketleriniz için istediğiniz kadar seçenek ekleyebilir, bu seçeneklerin her birini temsil edecek olan rengi de istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Anket seçeneklerinin sıralamasını ve anketlerin hangi tarihten itibaren yayına gireceğiniz ve yayından kaldırılacağını da ayarlayabilirsiniz. Eklentinin en büyük özelliği ise, oyları; IP numarasına göre, çerezlere göre ve üyeye göre kontrol edebiliyor olmanız.  

Oylama sonuçlarını Joomla bileşeninde olduğu gibi, standart bar'lar aracılığı ile gösterebileceğiniz gibi, animasyonlu pasta dilimleri (animated pie chart) şeklinde de sunabilirsiniz, yani sonuçlarınızı grafiklerle sunabilirsiniz.

Anket şıklarını, sürükle - bırak yöntemi ile istediğiniz sıraya koyabilir ve sadece kayıtlı üyelerin oy kullanmasına müsade edebilirsiniz.

Bileşen ile uyumlu çalışan modül sayesinde, istediğiniz modül pozisyonunda anketlerinizi yayınlayabilirsiniz. Eklentinin plugin'i aracılığı ile ise istediğiniz anketi, istediğiniz makale içerisine gömebilirsiniz. Ajax oylama seçeneği ile sayfanız yenilenmeden oylar sisteme eklenmektedir. AcePolls bileşeni, jComments bileşeni ile entegre olarak çalışabilmektedir.

Yorumlar   

+2 #1 nuri topkan 30-01-2012 17:58
Acepolls u tek ip ve tek PC den bir oy kullanılsın diye ayarlamama rağmen bir bilgisayardan fazla miktarda oy kullanılmaktadı r. Bu nasıl önlenebilir.
Alıntı