CKEditor - Joomla İçerik Editörü

CKEditor, Joomla için geliştirilmiş makale ve içerik oluşturma editör eklentisidir. CKEditor bir WYSIWYG editörüdür, yani bu editör ile içeriğiniz üzerinde yaptığınız değişiklikler, neredeyse aynen site önüyüzünüzde de yer alacaktır. Farklı, estetik ve gelişmiş yapısı aracılığı ile içeriklerinizi, kullanımını çok iyi bildiğiniz Microsoft Word, OpenOffice ve benzeri programları kullanır gibi oluşturabileceksiniz. 
CKEditor eklentisi 10.11.2010 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.5.4

Editör içerisinde bulunan butonlar aracılığı ile kolayca metinler üzerinde düzenleme ve stil ekleme işlemlerşini gerçekleştirebilirsiniz. Link (url) ekleme butonu ile farklı özelliklerde linkleri kolayca seçili hale getirdiğiniz metinlere ekleyebilirsiniz.

Editör düğmeleri arasında yer alan Word'den Yapıştır aracılığı ile Word dokümanlarınızda bulunan içeriklerinizi pratik bir şekilde Joomla makale ve içeriklerinize aktarabilirsiniz. Ayrıca ön tanımlı şablonlar aracılığı ile de makalelerinize güzel ve estetik bir görünüm verebilirsiniz.

3 farklı editör şablonu ve farklı renk seçimleri arasından zevk ve ihtiyacınıza göre olanı seçebilirsiniz. Standart bir editörde olması gereken her türlü özelliği barındıran eklenti, ayırca çok daha fazla gelişmiş ve pratik özellikleri ile dikkat çekmekte.

 

 

 

Yorum ekle