Joomla Bileşenleri

AlphaUserPoints, Joomla Üye ve kullanıcı puanlama sistemi bileşenidir. Üyelerinizin ve kullanıcılarınızın, Joomla sitenizde gerçekleştirdikleri eylemler, faaliyetler ve etlinlikler sonucunda puanlar kazanmalarını, puan eklenmesini, düşmesini sağlayabilirsiniz. Bu puanlama sisteminden faydalanarak sitenizde yarışmalara, ödüllendirme ve rekabet ortamı oluşturabilirsiniz. Böylece sitenize olan ziyaretçi bağımlılığını ve etkinliğini de arttırabilirsiniz. 

AlphaUserPoints bileşeni ödüllendirme, puanlama ve ceza sisteminin tüm gerekliliklerini barındırmaktadır. Ayrıca alınan belirli bir puan sonucunda üyelere otomatik olarak belirleyeceğiniz bir rütbenin veya madalyanın verilmesini ve üyenin profilinde bu rütbe veya madalyaların görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bileşen ile tam olarak entegre çalışan Üye Tavsiye ve Davet sistemi de bulunmaktadır, bu sistem aracılığı ile ziyaretçilerinizi sitenize başka kişilere önerebilir ve bu davet sonucuna göre de belirleyeceğiniz puanları kazanabilirler.

AlphaUserPoints bileşeni; Community Builder, Kunena, VirtueMart, Joomunity, JomSocial bileşenleri ile tam olarak uyumlu (entegre) çalışmaktadır.

Eklentinin tüm bunların haricinde sayılabilecek daha yüzlerce gelişmiş ve esnek özellikleri bulunmaktadır.

Uyumluluk: Joomla 1.5 - 1.6


Yorumlar   

0 #1 ilhan 16-08-2011 10:17
sosyal sitelerde işe yararlı
Alıntı