UzmanWeb Scriptleri Tanıtım

Mini Reklam Panosu v1.0
Sitenizin bir köşesine yerleştirerek güzel bir reklam alanı veya dost siteler mantığıyla kullanabileceğiniz bir panodur. Bu mini reklam panosu sayesinde hem sitenizde bulunan reklam veya dost siteler fazla yer kaplamayacak hemde çok güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Bu mini reklam panosunun hem kurulumu hemde kullanımı çok kolaydır. Bu mini reklam panosunun diğer özelliklerini yazının devamından görebilirsiniz.

{tab GENEL ÖZELLİKLERİ|blue}

1. Mini reklam panosu fazla yer kaplamaz. En fazla yan yana 10 resim gelir, 10 resimden sonrası bir alt satıra kayar.
2. Mini reklam panosuna eklenen siteler 16x16 resimleri ile gözükür ve mouse ile üzerinde gelince site adı gösterilir.
3. Mini reklam panosuna site eklemek için reklam ekleme formu mevcuttur.
4. Mini reklam ekleme formunda; site adı, site adresi, resim adresi, gönderenin adı soyadı, e-mail adresi ve güvenlik kodu formları yer alır.
5. Mini reklam panosu yönetimi için yönetim paneli mevcut olup, bu konuyla ayrıntılı bilgi için yönetim paneli özelliklerine bakabilirsiniz.
6. Site ekleme formunda e-mail adresi form alanında e-mail adresine uygun veri yazma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca reklam ekleme şartları sayfasına bağlantı verilmiştir.
7. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
8. Mini reklam panosunda siteleri, eklenme sırasına veya hit sayısına göre sıralayabilirsiniz.
9. Mini reklam panosundaki siteler her ziyaret edildiğinde hit sayısı arttırılır, üst üste ziyaret edilmemesi için oturum kontrolü getirilmiştir.

{tab YÖNETİM PANELİ ÖZELLİKLERİ|green}

1. Yönetim paneli için parola sistemli bir yönetim sayfası bulunmaktadır.
2. Yeni eklenen siteler yukarıdan aşağıya doğru listelenir, her siteye ait veri gösterilir.
3. Onay bekleyen sitelerde onaylama simgesi ve yeni simgesi gösterilir, tüm sitelerde silme simgesi gösterilir.
4. Yeni eklenen siteleri direk onaylayabilir veya silebilirsiniz.
5. Yapılan işlemler için onay penceresi eklenmiştir. İşlemi devam ettirmek için Tamam düğmesine, vazgeçmek için İptal düğmesine tıklama isteğiyle onayınız sorulmaktadır. Dolayısıyla bir işleme yanlışlıkla tıklasanız bile geri dönüş şansınız vardır.

{tab YARDIM|grey}

Veritabanı Yolu Nasıl Değiştirilir?

Mini reklam panosu scriptinin veritabanı yolu belirtilen dosyanın adı reklamayar.asp'dir. Bu dosyayı bir editör programı aracılığıyla açınız ve 14. satırda yer alan aşağıdaki kodu bulunuz:

strDBPath = Server.MapPath("db/reklam.mdb")

Bu kodu bulduktan sonra oyun yazan kısmını isteğinize göre değiştiriniz ve dosyayı kaydediniz. Bu yeni belirlemiş olduğunuz adı db klasöründe bulunan reklam.mdb dosyasının adını yeniden adlandırarak yazınız.
Örneğin; biz bu adı yenireklam olarak belirlemiş olalım. reklamayar.asp dosyasında kod şu şekilde olur:

strDBPath = Server.MapPath("db/yenireklam.mdb")

Daha sonra db klasörünü de açalım ve reklam.mdb dosyasının adını yeniden adlandırarak yenireklam.mdb olarak yapalım.
Sonuçta bu şekilde veritabanı yolunuzu değiştirmiş olursunuz.

Siteler Nasıl Onaylanır, Nasıl Silinir?

Site onaylamak için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Açılacak olan sayfada sitelerin listesi bulunmaktadır. Onaylamak istediğiniz sitenin sağ tarafında onay simgesine tıklayınız ve onaylayınız.

Site silmek için;
Yönetim panelinize parola ile giriş yapınız. Açılacak olan sayfada sitelerin listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz sitenin sağ tarafında silme simgesine tıklayınız ve onaylayınız.

Sitelerin bazılarında onay simgesinin görünmemesi;
Yönetim paneline giriş yaptığınızda sitelerin listesi karşınıza çıkar. Bu listenin sağ tarafında onaylamak için onay simgesiyle birlikte yeni simgesi ve silme simgesi görünür. Yeni eklenen sitelerde sadece onay simgesiyle birlikte yeni simgesi görünmektedir. Daha önceden onaylamış olduğunuz sitelerde onay simgesiyle birlikte yeni simgesi görünmez sadece silme simgesi görünür.

end faq

{accordionfaq faqid=accordion3 faqclass="lightnessfaq defaulticon headerbackground headerborder contentbackground contentborder round5" active=item1}
{/tabs} EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Mini reklam panosuna ait tüm ekran görüntüleri aşağıda küçük resimler halinde yer almaktadır. Küçük resimlerin üzerine tıklayıp büyük halini görebilir ve resimler arasında kolaylıkla dolaşabilirsiniz.

{gallery}script/mrp{/gallery}