Köşe Yazıları

Google'un tarayıcısı olan Chrome, Google sayesinde popüler bir tarayıcı haline gelmişti. Ve halen kullanıcı sayısı artmakta. Burayı kısa geçiyorum.

Önemli olan noktaya gelecek olursak Google Chrome'un kişisel verileri topladığıyla ilgili görüşlerimi belirtmek ve paylaşmak istiyorum.

Bir zamanlar bende bu yönde eleştiri yapmış ancak şuanki fikrim daha önceki fikrime göre biraz değişiklik gösteriyor.

Google Chrome zaten kendi internet sitesinde Chrome'un kişisel verileri topladığını, hangi verileri topladığı ve neden topladığıyla ilgili bilgileri paylaşıyor. Kısacası herşey gayet net ve açık. Çünkü böyle açıklamadan da verileri toplayan başka yazılımlar olabiliyor. Bu nedenle aslında Google'u takdir etmek gerekir.

Bakınız: Google Chrome ile Gizlilik Politikası

Yazımı fazla uzatmadan yazımı yazmama neden olan ana fikrimi paylaşmak istiyorum. Google Chrome açık ve net olarak verileri topladığını söylüyor. Zaten Google'un arama motoru olması, kişisel verileri toplaması ve bunları kullanıcıların isteklerine göre şekil vermesi açısından önemlidir. Son söz olarak; daha önce eleştirdiğim Google Chrome'un gizlilik politikasını artık sorunlu bulmuyorum. Çünkü internette yaptığınız herşey izleniyor.