Yeni bir köşe yazısı ama biraz sosyal hayattan ama biraz kısa...Bir hayat vardır, sizi o şekilde yönlendirir. Bir hayat vardır, fakat bu sefer siz onu yönlendirirsiniz. En önemlisi de bu son yazdığım değil midir? Önemli olan hayatı sizin yönlendirmeniz değil midir? Eğer böyle düşünüyorsanız OKUYUN.

Şimdi diyebilirsiniz ne okuyacağız? Tabi ki okul okuyun. Adam gibi derslerinizi çalışın. Eğer ki siz okumazsanız, yarın biri gelecektir ve bu biri sizden daha çok okumuşta olabilir veya sadece orada tecrübesi olduğu için sizden üstün olacaktır. Yaptığı birşey yoktur ama sizden üstün olması yeterlidir. Sizi belki de eşek, inek, dana, koyun, keçi aklınıza gelen herhangi birşey yerine koyabilir. Neden? Peki ama neden? İşte zamanında yönlendirmediğiniz veya yönlendiremediğiniz hayat yüzünden.

Şimdi ne demek istediğim daha rahat anlaşılıyor mu? Bu nedenle çok geçmeden okuyun, okuyun, okuyun. Biri sizin değil siz birinin üstü olun.

Lise mezunu musunuz? Cevabınız evet ise; yeterli mi? Değil. Okumaya devam.

Meslek Yüksek Okulu (2 yıllık üniversite) mezunu musunuz? Cevabınız evet ise; yeterli mi? Değil. Okumaya devam.

Fakülte (4-6 yıllık üniversite) mezunu musunuz? Cevabınız evet ise; yeterli mi? Değil. Okumaya devam.

Master yaptınız mı? Cevabınız evet ise; yeterli mi? Değil. Okumaya devam.

Master'ın üzeri var mı bilmiyorum.

Ama sanırsam ne demek istediğim anlaşılmıştır. Devamlı okumalısınız. Devamlı kendinizi geliştirmelisiniz.

Kendimden örnek verecek olursam; ben Meslek Yüksek Okulu mezunuyum ama yeterli değil. Geç kaldım mı kalmadım mı bilmiyorum. Ama eğer sizin karar verecek bir zamanınız varsa, karar vermekte gecikmediyseniz okuyun.

Yazımı yine uzattım. Bugün bu konu beni baya düşündürdü. Ondan dolayı yazdım. Umarım bu yazım, birçok kişinin hayatını değiştirmesine olumlu yönde faydalı olur.

Yorum ekle

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ

CSS UYGULAMALARI

WORDPRESS - JOOMLA EKLENTİ

WORDPRESS TEMALARI

JOOMLA TEMALARI