Facebook ve Oyunları - 2

Facebook sosyal ağ paylaşım sitesinde paylaşılanlar kadar oyunların önemi de çok büyük. Özellikle şehir, çiftlik, kasaba vs... oyunları daha çok ilgi çekiyor. Bunların hepsinde ortak nokta, evleri tek tek inşa ediyorsunuz, kendiniz bir şehir planı oluşturup ona göre şehrinizi yavaş yavaş oluşturuyorsunuz. Evet, şimdi önemli noktaya geldik. Neden? Çünkü yavaş yavaş oluşturmaktan başka çareniz yok. Daha doğrusu eğer hızlı inşa etmek istiyorsanız nakit para devreye giriyor.

Oyunların sistemi çok basit; gerçekçi yapılmış ve görsellik üst düzeyde... Siz bir şekilde şehrinizi kurmaya çalışıyorsunuz fakat birşeyler yavaş gidiyor. İşte o sırada çok güzel bir alternatif bulunuyor. O da nakit para! Nakit para olayını da o kadar kolay yapmışlar ki kredi kartı dışında cep telefonlarını kullanarak da nakit para satın alabiliyorsunuz.

Burada eleştirilecek bir durum yok. Çünkü oyun yapımcıları; bu oyunları hazırlıyorlar, ona alt yapı hazırlıyorlar, iyi bir teknik destek sağlamak ve sorunsuz çalıştırabilmek için belli bir nakit para ödüyorlar. Dolayısıyla oyunu da hazırlarken bunu göz önünde bulundurarak, oyun sistemini ona göre kuruyorlar. Oyunu ücretsiz oynayabilirsin ama az zamanda imkan kısıtlı olduğu için hemen nakit parayı devreye alıyorlar.

Paranız çoksa sorun yok, istediğiniz kadar kredi kartından veya cep telefonlarından nakit para alın. Ancak önemli olan çocuklarımızın ne yaptığı! Sonuçta Facebook sosyal ağ sitesine her yaşta insanların girebildiği bir yer. Dolayısıyla oyunlara erişimde çok kolay. Çocuklarımızda kredi kartı yok ama cep telefonları varsa işte büyük bir tehlike kapıda demektir. Bizler çocuklarımıza cep telefonları alırken önemli birşey olduğunda bizi arasın veya biz merak ettiğimizde ulaşalım diye aldığımız teknolojik bir aleti bu oyunlarda kullanması çok yanlış bir durum. Bu nedenle çocuklarımızı takip etmemiz gerekir. Ayrıca günümüz çok farklı, teknoloji ilerlemiş durumda... Dolayısıyla verilen harçlıkların da nerelere gittiği önemli! Çocuklarımızı kısıtlamayalım ama takipte kalalım.

Yorum ekle

JOOMLA DERSLERİ

WEB 2.0 DERSLERİ

WORDPRESS DERSLERİ

ARDUINO DERSLERİ

CSS UYGULAMALARI

WORDPRESS - JOOMLA EKLENTİ

WORDPRESS TEMALARI

JOOMLA TEMALARI