Ana Sayfa
Previous Next
 
 

HABERLER

WORD 2010 - EXCEL 2010

POWERPOİNT DERSLERİ
Temel ofis (word, excel, powerpoint)  kullanım ihtiyacını karşılayacak ve ileri seviye barındıran video dersleri
WİNDOWS 7 - 8 DERSLERİ Windows 8'i öğrenmek veya daha kolay adapte olmak için
YAZILIM - DONANIM Temel donanım dersleri ve program kullanımı videoları
FOTOĞRAFÇILIK DERSLERİ Fotoğraf çekmeyi öğrenmek veya kendinizi geliştirmek için
PHOTOSHOP DREAMWIEVER Fotoğraf düzenlemek veya temel grafik işlemleri için photoshop, web tasarımı için dreamwiever dersleri
SİTENİZ İÇİN SERVİSLER
Site veya bloğunuz varsa, sitenize ekleyebileceğiniz ziyaretçi defteri, sayaç, haber bandı, günün sözü, döviz kurları gibi servisleri görmek için tıklayın.
SİTE ANALİZ SERVİSLERİ
Site veya bloğunuz varsa, sitenizi analiz edip site performansını görmek, Google, Yandex için yapılması gereken seo çalışmalarını görmek için tıklayın.
JAVASCRIPT - HTML KODLARI
Site veya bloğunuz varsa, sitenize açılır menü, kayan yazı, uyarı, sağ tuş kilidi, oyun, fare yazı efektleri, takvim, saat, düğme gibi elemanları eklemek için tıklayın.
CSS - DHTML UYGULAMALARI
Site veya bloğunuz varsa, açılır menü, fotoğraf galerisi, css3 görünümlü menü ve daha bir çok uygulamayı indirip sitenize eklemek için tıklayın.

SERVİSLER

PAGERANK BUTONU SERVİSİ

Sitenize 24 farklı şekilde pagerank düğmesi ekleyip, sitenizin pagerank değerini ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

RESİM KÜÇÜLTME

Online olarak istediğiniz oranlarda resim küçültme islemi yapabileceğiniz internetten çalışan servis.Bilgisayarınızda resim düzenleme programı yok diye üzülmeyin.Bu servis ile işinizi bir kaç saniyede halledebilirsiniz.

SİTE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ AL

Online olarak istediğiniz sitenin ekran görüntüsünü tam boy veya çeşitli ebatlarda resim olarak kaydedebileceğiniz faydalı bir servis.

GÜLÜCÜK OLUŞTURMA

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi istediğiniz yazıyı, seçtiğiniz yazı tipi, görünüm ve renklerde gülücük resmi oluşturabilirsiniz.

E-MAIL İMZA OLUŞTURMA

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi istediğiniz yazıyı, seçtiğiniz yazı tipi, görünüm ve renklerde e-mail imza resmi oluşturabilirsiniz.Bu şekilde mail adesinizin kopyalanmasını engellemiş olursunuz.


FOTOĞRAF DÜZENLEME

Online olarak fotoğraf, kırpma, düzenleme, birleştirme, silme vb bir çok islemi yapabileceğiniz internetten çalışan 2 farklı resim düzenleme programı.

Google Penguen GüncellemesiGoogle, yayına aldığı Penguen güncellemesi, spam, backlink gibi çalışmalar yapan ve haksız şekilde üst sıralara çıkan sitelere ceza keserken, işini düzgün yapan sitelere de şans veriyor.


Bu anlamda 25 Nisan 2012 günü tüm dünyada aynı anda aktif ettiği Google Penguen güncellemesi pek çok site sahibi tarafından o günün kara gün olarak anılmasını sağlamıştır.
Google web spam ve algoritma ekibinin başındaki Matt Cutts, Penguen güncellemesinin her dilde etkilenme oranının farklı olduğunu belirtirken İngilizce dilindeki arama sonuçlarının %3’ünün en çok etkilenen ülkenin ise google.pl (Polonya) aramalarının %5’i olduğunu açıklamıştır.
Fakat güncellemenin devreye girdiği günden bu yana web sitesi sahiplerinde oluşan tepki bu rakamların daha fazla olduğunu gösteriyor. Hatta kalitesiz backlink satışı yapan Hintli webmasterlar bu duruma çok daha sinirlendi ve aşırı tepki gösterdi. Gösterdikleri tepkiden bir kare:

Penguen güncellemesinde izlenen yol nedir ve neler yapılmalı?
Google, Penguen güncellemesi ile birlikte artık sitelerin link profillerini daha iyi inceliyor. Yani sizin sitenize benzer kaliteli sitelerin link profilleri ile sizinkini karşılaştırıyor. Örneğin sizin cep telefonu satan bir e-ticaret siteniz var ve o sektöre ait bir kelimede başarı hedefliyorsunuz bu durumda o alandaki kaliteli siteleri detaylı şekilde incelemeniz gerekmektedir.
Kaliteli sitelerin aldıkları backlinkleri, backlink alırken kullandıkları anchor textleri ve backlink profillerini detaylı şekilde kontrol edip o yolda ilerlemeniz size artı değer katacaktır.
Son olarak Penguen güncellemesi ardından Google'un site sahiplerine iletmiş olduğu 12 ipucu:

 

 • Gizli metin veya gizli bağlantılardan kaçının.
 • Gizleme veya gizli yönlendirmeler kullanmayın.
 • Google'a otomatik sorgular göndermeyin.
 • Alakasız anahtar kelimelerle sayfaları yüklemeyin.
 • Birden çok sayfa, alt alan veya yinelenen içeriğe sahip etki alanları oluşturmayın.
 • Zararlı davranışları olan sayfalar oluşturmayın. Virüsler, trojanlar, phishing ve diğer kötü amaçlı yazılım gibi.
 • Sadece arama motorları için oluşturulmuş "giriş" sayfalarından veya çok az veya hiç orijinal içerik ile bağlı programlar gibi "çerez kesici" yaklaşımlardan kaçının.
 • Siteniz bir bağlı programa katılırsa, sitenize değer kattığından emin olun. Kullanıcıların önce sitenizi ziyaret etmek için bir neden veren benzersiz ve alakalı içerik sağlayın.
 • Arama motorları için değil, öncelikle Sayfalarınızı kullanıcılar için hazırlayın.
 • Arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmek için tasarlanmış hilelerden kaçının.
 • Sitenizin sıralamasını veya PageRank değerini artırmak için tasarlanmış bağlantı şemalarına katılmayın. Kendi sıralamanız bu bağlantılardan olumsuz yönde etkilenebilir.
 • Arama motoru sıralamalarını kontrol etmek için, sayfalarınızı göndermek için yetkisiz bilgisayar programı vb. şeyler kullanmayın. Bu tür programlar bilgisayar kaynaklarını tüketir ve Hizmet Şartlarımızı ihlal eder. Google bu tür WebPosition Gold gibi ürünlerin kullanılmasını önermez. Bunlar Google'a otomatik ve programlı sorgular gönderir.

Bu yazımızda Penguen güncellemesi hakkında genel bilgileri bilginize sunduk. İkinci yazımızda bu güncellemeden etkilen site sahiplerine yabancı platformlarda araştırdığımız, tartıştığımız ve denediğimiz tecrübelerimizi aktarıyor olacağız.
Bu yazı Sempeak Google Reklam Ajansı'nın katkılarıyla hazırlanmıştır.

Shiftdelete.net

CSS UYGULAMALARI

FOTOĞRAFLARDAN

WORDPRESS TEMALARI

JOOMLA TEMALARI