Yazılı Dersler

Sık sık ziyaret ettiğiniz web sitelerine ulaşmak için her defasında aynı prosedürü uygulamak çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Windows XP ile herhangi bir web sayfasını masaüstüne entegre edebilirsiniz. Öncelikle istediğiniz bir sayfayı internet
Explorer'ı kullanarak açın. Bu bir RSS-Feed de olabilir. Bu durumda araç çubuğunda yer alan "Bu sayfadaki özet akışlarını göster" seçeneğinin yanına getirin ve istediğiniz girdiyi seçin. Sayfanın adres satırındaki adresleri işaretleyin ve işaretlediklerinizin üstüne fareyi sağ tıklayıp kopyala yaparak bunu panoya taşıyın. Şimdi Internet Explorer'ı kapatın ve masaüstünde sağ tıklayıp Özellikleri açın, orada Masaüstü sekmesine tıkladıktan sonra da Masaüstünü özelleştir seçeneğine tıklayın.

Artık Web sekmesinden Yeniyi seçerek masaüstü bileşenlerini etkinleştirebilirsiniz. Sonraki pencerede fareye sağ tıklayıp Konumu seçtikten sonra Yeni masaüstü Bileşenlerini seçin. Sonra daha önceden panodan kopyalanmış internet adresini boşluğa taşıyabilmek için Ekleyi seçin. Tamam diyerek işlemi sonlandırın ve sonraki bilgiye de Tamam deyin. Fakat pencerede Masaüstü Bileşenlerinde eklenmiş internet adreslerini girmeden önce tırnak işareti olduğundan emin olun ve Görünüm Ayarlarına Tamam diyerek işlemi bitirin. Masaüstünde şimdi verilen internet sayfasıyla ilgili bir alan görülür. İmleci alanın üst kenarına getirerek onu daha üstlere taşıyabilirsiniz ve bir başlık listesi çıkar çıkmaz fareyi sağ tıklayıp yerini belirleyebilir, istediğiniz alana sürükleyebilirsiniz ayrıca isterseniz sınırlı bir alanınız varsa pencereyi ölçekleyerek oraya sığdırabilirsiniz.
Eğer entegre ettiğiniz internet web sayfasını kaldırmak isterseniz Masaüstü Bileşenlerini açın. Şimdi buradaki seçili tırnağı kaydın önünden kaldırın, böylece bu akışı iptal etmiş olursunuz ama daha sonra adresi tekrar seçebilmeniz için web adresi kayıtlı kalır, eğer tamamen kaldırmak isterseniz işaretleyip Sil demeniz yeterli.